Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Poznajemy las i przyrodę z leśnikami

Poznajemy las i przyrodę z leśnikami

Czerwiec przywitał nas mnogością zajęć z zakresu edukacji przyrodniczo-leśnej. Jej odbiorcami były przede wszystkim dzieci w różnym wieku: od przedszkolaków po uczniów gimnazjum. Każde zajęcia zostały indywidualnie przygotowane, tak by ich poziom dopasować do wieku i zainteresowań grupy.

 

W dniach 19-21.06.2017 r. przeprowadziliśmy zajęcia przyrodniczo-leśne dla uczniów z klas I, II, III Publicznego Gimnazjum w Grójcu. Spotkania odbyły się na terenie Rezerwatu Modrzewina. W czasie lekcji omówiono zagadnienia związane z pracą leśnika, historią Rezerwatu Modrzewina, ochroną lasu, ochroną przeciwpożarową lasu. W zajęciach uczestniczyło łącznie około 150 uczniów i 9 opiekunów. Na zakończenie zajęć dla uczniów rozdano przekładki do książek oraz folder nadleśnictwa.

W czwartek 22.06.2017 r. odwiedziliśmy Publiczne Przedszkole w Radziejowicach. W spotkaniu uczestniczyło około 120 przedszkolaków. Zajęcia były podzielone na trzy grupy wiekowe 3-4 latki, 5 latki oraz  6 latki. W czasie spotkania omówiono zagadnienia związane z przyrodą i zwierzętami mieszkającymi w pobliskim lesie, o właściwym zachowaniu się w lesie oraz  ochroną lasu i jego mieszkańców. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe odblaski i magnesy.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.