Wydarzenia Wydarzenia

Wydarzenia „Święto Polskiej Niezapominajki"

RDLP w Radomiu, Nadleśnictwo Radom oraz pozostałe nadleśnictwa wchodzące w skład Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Kozienicka” zapraszają na XIV Święto Polskiej Niezapominajki.

RDLP w Radomiu, Nadleśnictwo Radom oraz pozostałe nadleśnictwa wchodzące w skład Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Kozienicka" zapraszają na XIV Święto Polskiej Niezapominajki.

Leśnicy Nadleśnictw LKP „Puszcza Kozienicka": Radom, Kozienice i Zwoleń oraz RDLP w Radomiu na cyklicznej imprezie, organizowanej w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym im. redaktora Andrzeja Zalewskiego w Jedlni-Letnisku będą promować realizowaną przez LP zrównoważoną gospodarkę leśną oraz funkcje ekologiczne i społeczne lasów, ze szczególnym uwzględnieniem płynących z nich korzyści. Program XIV Święta Polskiej Niezapominajki wpisuje się w realizację tegorocznej kampanii LP, przebiegającej pod hasłem: „Lasy Państwowe. Zapraszamy" oraz świętowanie jubileuszu 135-lecia RDLP w Radomiu.

Piknik organizowany w ramach obchodów Święta Polskiej Niezapominajki, gromadzi całe rodziny oraz amatorów aktywnego wypoczynku na łonie natury. Leśnicy i ich przyjaciele organizują: rajdy rowerowe, nordic walking i bieganie w lesie. Edukacja leśna będzie połączona z wystawami o tematyce leśnej i występami artystów.

W programie przewidziano m.in. występy zespołów dziecięcych, tanecznych, sygnalistów myśliwskich, pokazy sokolnictwa i inne atrakcje. Poza tym na terenie Leśnego Ośrodka Edukacyjnego rozstawione będą stoiska i wystawy nadleśnictw LKP „Puszcza Kozienicka" i instytucji partnerskich. Dodatkowo zorganizowany będzie jarmark, na którym będzie można podziwiać wytwarzanie rękodzieła, zakupić wyroby regionalne oraz posilić się tradycyjnym jadłem. W imprezie udział wezmą mieszkańcy regionu oraz przedstawiciele ogólnokrajowych i lokalnych władz, leśnicy, organizacje zajmujące się ochroną przyrody, lokalni twórcy.


Piknik zakończy się koncertem. Gwiazdą tegorocznej edycji Święta Polskiej Niezapominajki będzie zespół Varius Manx!

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą ciekawie i aktywnie spędzić majowy dzień z leśnikami!